Cihan Saç Ekimi


İnsanların dış görünüşünde en önemli unsur saçlardır. Her bireyin kişisel özellikleri arasında akla ilk gelenlerden biri saçlarının özelliğidir. Saçların değişimi ile kişinin görüntüsü tamamen değişebilmektedir.


Saçların seyrek olması veya hiç olmaması ise kişilerin kendine güvenleri etkilemekte ve fiziki açıdan çok psikolojik problemlere sebep olabilmektedir. Saçların dökülmesi insan sağlığını fiziksel olarak hiçbir şekilde etkilemese de kel kelimesi ile tasvir edilmek, kişilerin kendi içlerinde ve sosyal hayatlarında problemler yaşamasına sebep olmaktadır.


Merkezimizde uygulanan; doğal, başarılı ve estetik açıdan tatmin edici sonuçların alındığı ‘Saç Ekimi’ hakkında daha fazla bilgi ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saç dökülmesi genetik ya da çevresel faktörler nedeni ile genellikle kafa derisinin ön tarafında veya tepe bölgesinde ortaya çıkan bir sorundur. Kafa derisinin arka bölümündeki saçlar testosterona duyarsız olduğu için bu bölgedeki saçlar kalıcıdır yani farklı bir sağlık problemi olmadığı sürece dökülmez.


Saç ekiminde kafanın arka tarafındaki kalıcı saçlar ön ve tepe bölgesine ekilerek gerçekleştirilir. Saç ekim işlemi kalıcı bir işlemdir yani ekilen saçlar ilerleyen zamanlarda dökülmez. Saç ekim işleminde saçlı bölgeden alınan saç köküne greft denir. Mikro greft ise saç kökü ile birlikte alınan saç kökünün daha küçük olması durumudur. Buna mikro FUE tekniği de denir.


Mikro FUE tekniğinde 0,5 mm ile 0,8 mm boyutunda küçük delikler açılır. Başın arka tarafındaki greftler alınarak saçın ön ve tepe bölgesine ekilir. Yaklaşık olarak 3.000 ile 4.000 arasında greft alınabilir. Alınan bu greft sayısı yaklaşık olarak toplam 7.000 ile 12.000 arasında saç kökü oluşmasını sağlar.
Saç ekimi operasyonuna başlanırken kafadaki saçlı deri eter sıvısı ile lokal olarak uyuşturulur. Lokal olarak uyuşturulma işleminden sonra saç ekimi yapılacak olan bölgeye alınan greft sayısı kadar delik açılarak saç kökleri ekilir. Mikro FUE tekniği ile saç ekim işlemi dikişsiz, kesisiz, ağrısız, sızısız, kolay bir işlemdir.


Mikro FUE tekniği ile saç ekimi yaklaşık 6 saat sürebilir. Operasyon lokal anestezi altında yarı oturur bir pozisyonda gerçekleştirilir. Bu işlem yapılırken sürekli aynı pozisyonda kalınmasına gerek yoktur. Saç ekim işlemi boyunca hastalar rahatlıkla müzik dinleyebilir, televizyon izleyebilir, tablet kullanabilir, hatta kitap okuyabilirler. Bir takım ihtiyaçları gidermek için kısa molalar verilebiliyor.


Mikro FUE tekniği ile yapılan saç ekimi sonrasında hasta 2 – 3 gün içinde kendisini çabucak toparlayarak herhangi bir zaman kaybına uğramadan iş ya da özel hayatına dönebiliyor.


Mikro FUE tekniği ile doğal saça en yakın bir tasarım elde edilebiliyor. Daha önceden FUT tekniği ile saç ekim operasyonu geçirmiş, fakat saçlarının görünümünü doğal bulmayan hastalar da aynı şekilde Mikro FUE tekniğinden faydalanabilir. Saçlı derideki kırık, saç kıran gibi herhangi bir sebepten oluşan boşluklar da aynı şekilde giderilebilir. Mikro FUE tekniği ile saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan her yaş grubundan insana rahatlıkla uygulanabilir.
Saç dökülmesi ve saç ektirme gelişen teknoloji sayesinde artık sorun olmaktan çıkmış durumda. Siz de saç dökülmesi ve kellik sorunu yaşıyorsanız alanında uzman bir plastik cerraha giderek saç ekim işlemi yaptırabilirsiniz.


SAÇ MUAYENESİ


Saçsızlık tedavisi üzerinde kurulan merkezimizde plastik cerrahlar saç muayenesi yaparak saçsızlığın tedavi planını ve nakli hakkında detaylı bilgilendirme yapıyor. Bu muayenede açıklık veya seyreklik olan alanın derecesi ölçülüyor. ense üzerindeki dökülmeye odaklanmış saç köklerinin sağlıklılığına ve sıklığına bakılıyor. Eğer sizin ense üzerindeki saçlı alanınız açıklığınızı kapatacak kadar ise SAÇ EKİMİ tedavisi yapılıyor. Eğer bu alan uygun değil ise diğer yöntemlerle ilgili bilgiler veriliyor.

SAÇ EKİMİNDE DOĞALLIK


Hiç kimse ekim yaptırdıktan sonra saçlarının ekim olduğunun anlaşılmasını istemez bu nedenle saç çizginizi oluştururken yüzünüzün şekli, göz ve kaş yapınıza kadar incelenerek size en uygun saç çizgisi oluşturulur. Karar verirken sizinle fikriniz göz önünde bulundurularak değerlendirilmeye alınır. Erkeklerde alından yanlara doğru giden hafif V şeklinde devam eden doğal bir görüntü vardır. Nadiren bu şekil kişiye göre değişebilmektedir. Amacımız yüzünüze yeni saçlarınızla oluşabilecek en doğal ekimi yapmaktır. Ekiminizin doğal olması saç çizginizin de doğal olmasına bağlıdır. Eski ekimlerde genel de seyrek oluşu, ekim saçlarının ağaç gibi sıralı durması, saçların sert sert çıkışı, kaba ekilmesi ve standart bir saç çiziminin oluşması herkes tarafından saç ektirdiğinizin anlaşılmasına sebebiyet verir. Kliniğimize bu şekilde gelen müşterilerimize, saç aralarını sıklaştırıp ve yeni bir saç çizgisi oluşturarak doğal görüntüyü verebilmekteyiz.

 

Bu test nerede yapılıyor ?