Cihan Check Up


SAĞLIĞINA ÖNEM VERENLER IÇIN GÜZEL BIR ÖNERIMIZ VAR!

Düzenli aralıklarla check-up yaptırmak, kişinin yaşam kalitesini artırmak için yapabileceği iyiliklerin başında gelir. Çok kısa bir zaman ayırarak yaptırabileceğiniz check-up ile sağlığınızın durumunu, başlangıç aşamasında olan hastalıklarınızı öğrenebilirsiniz. Daha da önemlisi erken teşhisle zamanında tedavi olabilirsiniz.

Dünya değişiyor, ekolojik denge bozuluyor. Yaşam şartları, stresli çalışma ortamları, çevre faktörleri, değişen beslenme alışkanlıkları çoğumuzu hasta ediyor. Kanser, koroner kalp hastalığı, hipertansiyon, diyabet, böbrek hastalıkları, gibi pek çok hastalıkta erken teşhis hayat kurtarıyor. Erken teşhisin en büyük yardımcısı ise yılın belli dönemlerinde yaptırabilen check-up’lar…

Sağlık en değerli hazinemiz. Sağlıklı her bireyin hastalanmadan yılda en az bir kez check-up yaptırması gerekir. Özellikle çocukluk dönemi sağlıklı bir geleceğin temellerinin atıldığı dönem olduğu için; bu dönemde yapılan taramalar, ileri yaşlarda belirti vererek organ hasarlarına neden olabilecek hastalıkları erken teşhis etmek için çok önemli bir adım.

CHECK UP NEDIR?

Check-Up, bir başka adıyla “kişisel sağlık taraması” olası hastalıkları erken dönemde tespit ederek, önlem almayı ve böylece kişinin sağlıklı kalması amaçlanır. "Kişisel sağlık taraması"; belirgin bir şikayeti olmasa da insanlarda gizliden gizliye oluşmaya başlayan rahatsızlıkların, henüz erken aşamadayken saptanması amacıyla yapılan muayene ve tetkiklerdir.

CHECK-UP NEDEN GEREKLİDİR?

Modern tıp hastalık ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri alarak kişinin sağlıklı kalmasını sağlamayı amaçlar. Çünkü hastalık ortaya çıktıktan sonra hem tedavisi çok daha pahalıdır hem de sağlık artık bir kez bozulmuş olur. İşte bu nedenle, hiç şikâyeti olmasa da her insanın belirli periyotlarla doktora başvurarak genel sağlık kontrolünden geçmesi gerekir. Bu periyotlar yaşa ve kişinin genel durumuna göre değişebilir.

Çağımızın hastalıları olan koroner arter hastalıkları, kanser, hipertansiyon ve pek çok diğer hastalıkta erken ve doğru tanı, hem yaşam süresi, hem de kalitesi açısından son derece büyük önem taşır. Ayrıca hiçbir belirti vermeden ve hastada hiçbir şikayete neden olmadan yıllarca sinsice seyreden, öte yandan beyin, kalp, böbrekler gibi hayati organlara da zarar veren hipertansiyon, kolesterol yüksekliği ve diyabet gibi hastalıklarda da yine erken teşhisin ve düzenli tedavinin önemi büyüktür. Önemsiz olduğunu düşündüğünüz bir belirti bile çok önemli bir hastalığın habercisi olabilir.

Check-Up sayesinde iç organlarda bir takım bulguların saptanması ile kişinin öneri yoluyla, bazı yaşamsal alışkanlıklarını (sigara, alkol tüketimi, hatalı beslenme tarzı, düzenli egzersiz...) değiştirmesi sağlanabilir. Böylece, ileride oluşabilecek hastalıkların önüne geçilebildiği gibi, başlangıç aşamasındaki rahatsızlıkların da ilerlemesi engellenebilir.

Yapılacak check-up׳la birçok hastalık taranabilir ve şüphe edilebilecek bulgularla karşılaşılabilir. Ayrıca kişilerin şikâyetlerine göre araştırma değişik alanlarda derinleştirilebilir.

Doktora gitmek için hastalanmayı beklemeyin. Unutmayın ki birçok hastalığın tedavisi ancak erken tanı ile mümkündür.

Sağlığınız için yılda bir kez check-up yaptırarak erken tanı ve tedavi fırsatını kaçırmayın.

CHECK – UP PANELLERİMİZ


• Bayan VIP Check-Up (40 Yaş Altı) PDF
• Bayan VIP Check-Up (40 Yaş üzeri) PDF
• Erkek VIP Check-Up PDF
• Meme Kanseri Check-Up (40 yaş altı) PDF
• Meme Kanseri Check-Up (40 yaş üstü) PDF
• Prostat Check-Up PDF
• Standart Check-Up PDF
• Çocuk Check Up PDF

 

Bu test nerede yapılıyor ?