Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rahabilitasyon Nedir?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon tıp dalı bireyin vücudunun çeşitli kısımlarının fonksiyonlarının yitirildiği veya bozulduğu durumlarına tanı koyup tedavi ederek hastaların yaşam kalitesini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Özel Cihan Hastanesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Bölümü verilen hizmetler

Özel Cihan Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon birimi ayaktan ve yatarak tedavi görmekte olan hastalara modern, etik ve yüksek nitelikte sağlık hizmet vermeyi temel amaç kabul etmiştir.

İleri teknolojik tıbbi cihazlarla donatılmış olan Özel Cihan Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon birimimizde, tecrübeli uzman doktorlarımız ve fizyoterapistlerimizden oluşan ekibimizle hizmet verilmektedir.Hastaların ağrılarının giderilmesi, bağımsız hareket potansiyellerinin arttırılması, azami hareket kabiliyetinin yeniden kazandırılması için modern rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon birimimizde, ortopedik rehabilitasyon alanında spor yaralanmalarının rehabilitasyonu, kırık sonrası rehabilitasyon, menisküs ve bağ ameliyatı sonrası rehabilitasyonu, kalça ve diz protezi ameliyatı geçirmiş hastaların rehabilitasyonu gibi alanlarda hizmet verilmektedir.

Nörolojik rehabilitasyon alanında omurilik yaralanmaları, tam veya kısmi felçli hastaların rehabilitasyonu ;kas, tendon ve sinir yaralanmaları sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyonu; bebek ve çocuklardaki serebral palsi vb. motor gelişimsel bozuklukların rehabilitasyon hizmeti verilmektedir.

Kas hastalıklarının rehabilitasyonu alanında eklem sorunlarının tedavisi, eklem kısıtlılığının açılması, bel ve boyun ağrılarının, fıtıklarının tedavisi, romatizmal hastalıkların rehabilitasyonu modern tedavi protokolleri uygulanarak yapılmaktadır

Osteoporoz ve dejeneratif eklem hastalıklarının rehabilitasyonu, omurga eğriliği tedavisi, solunum rehabilitasyonu, el yaralanmaları ameliyatları sonrası rehabilitasyonu gibi geniş bir alanda fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri de sunulmaktadır.

Bu test nerede yapılıyor ?